Лацио победи Милан с 4:0 и на практика отказа "росонерите" от защитата на титлата им в италианската Серия А. Това стана в последния мач от 19-ия кръг, игран на стадион "Олимпико" в Рим късно във вторник.
"Орлите" от Рим вкараха 4 гола въпреки отсъствието на голмайстора си Чиро Имобиле. Капитанът на тима Сергей Милинкович-Савич откри резултата още след четири минути игра. Още в началото на мача се контузи защитникът на Милан Фикайо Томори и бе сменен принудително.
Матиа Дзакани направи 2:0 за Лацио преди почивката, след като удар на Адам Марушич бе отклонен в десния стълб от вратаря на тима от Милано Чиприан Тътърушану, а той довкара топката.
През второто полувреме удар на Рафаел Леао от Милан срещна напречната греда. Минута по-късно Педро бе фаулиран в наказателното поле на гостите, а Луис Алберто вкара третото попадение от дузпа.
Фелипе Андерсон оформи крайното 4:0 в точен удар от наказателното поле.
Милан вече няма победа в пет поредни мача, като изостава с 12 точки от лидера Наполи. Лацио се изкачи до трето място в класирането и ще се бори за Шампионската лига.