Реал (Мадрид) победи с 2:0 при гостуването си на Атлетик (Билбао) и остава на 3 точки от лидера Барселона след 18-ия кръг в Примера дивисион. Барса е на върха с 44 след икономичната победа с 1:0 по-рано в неделя. На още 3 след Белия балет се нарежда Реал Сосиедад, а Атлетик (Билбао) е на 8-о място с 26.
Головете за отбора на Карло Анчелоти, който падна с 1:2 при предишното си гостуване на Виляреал, вкараха Карим Бензема в 24-ата минута и Тони Кроос в последната на редовното време.
Анчелоти реши да остави на пейката Лука Модрич и Тони Кроос и да пусне в средата на терена Дани Себайос, който през седмицата имаше важна роля в успеха за купата на страната. Заедно с Едуардо Камавинга, двамата със Себайос показаха доста добри неща в средата на терена. специално Себайос асистира на Бензема за първия гол. Атаката в 23-ата минута тръгна от него, продължи към Федерико Валверде на дясното крило, който центрира към Марко Асенсио, а оттам топката отиде у Бензема. За носителя на Златната топка за миналата година не беше проблем от воле с левия крак да накаже вратаря Унай Симон.
От Атлетик крилото Унай Симон създаде много или почти всички проблеми за Реал, но в края на мача гостите се радваха на втората си среща без допуснат гол в последните осем мача.
През второто полувреме Асенсио, Винисиус Жуниор и Феде Валверде пропуснаха сериозни шансове да увеличат преднината на мадридчани. Нико Уилямс имаше отлична опция да изравни в 69-ата минута, когато защитата му подари топката буквално на 10 метра от голлинията, но необяснимо пропусна целта. Минути по-късно беше отменено попадение на брат му Иняки заради засада.
И докато в последните 15 минути и двата отбора пропуснаха няколко голови възможности, дойде ред на Тони Кроос, влязъл пет минути по-рано, да вкара. Той получи топката от бразилеца Родриго и с нисък удар по земята я прати в мрежата.