Шампионите на Косово по футбол – Балкани (Суха река) победи с 1:0 Берое (Стара Загора) в контролна среща по време на лагера на двата отбора в Турция. Единственото попадение вкара Меритон Кореница още в 6-ата минута.
Косоварите, които играха в групите на Лигата на Конференциите, показаха доста по-грамоген футбол в голяма част от мача, макар първото положение в мача да беше за Берое. Още в 30-ата секунда Вини Требуле излезе на добра позиция по диагонал, но ударът му мина покрай страничната греда на вратаря Стиви Фрашери. В следващите 10 минути косоварите създадоха нови три положения за гол, които не влязоха във вратата просто заради липса на концентрация. Първо юношата Кореница имаше нова възможност в 14-ата минута, но ударът му с глава не беше точен. След него Едуин Кучи би остро, но встрани от вратата на Иван Караджов. В 22-ата минута съдията даде и дузпа за Балкани (Суха река), но вратарят Иван Караджов спаси майсторски удара на Назми Грипши.
Беройци създадоха първата си реална възможност в 34-ата минута, когато Калоян Кръстев отне топката пред наказателното поле и подаде на Вини Требуле, чийто удар обаче не намери вратата.
През второто полувреме тимът на треньора Николай Киров вдигна оборотите и пренесе играта в половината на косовския тим, като положения пропуснаха Серкан Юсеин, Требуле и Денислав Станчев.
Следващата контролна среща на старозагорци е на 21-и януари срещу руския Рубин Казан.
Стартов състав на Берое: Иван Караджов, Георги Динков, Йоан Бауренски, Ламбулич, Спас Георгиев, Божидар Пенчев, Симеон Мечев, Денислав Станчев, Вини Трибуле, Калоян Кръстев (второ полувреме: Иван Гошев, Симеон Германов, Атанас Йорданов, Никола Минков, Васил Василев)