Контролна футболна среща:
ЦСКА - Санфрече (Япония) - 0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Таиши Мацумото 88Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Юрген Матай, Мено Кох, Брадли де Нойер, Християн Петров, Жеферсон Телес, Марселино Кареасо, Маурисио Гарсес, Жираир Шагоян, Дюкенс Назон
През второто полувреме в игра влязоха Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков, Тобиас Хайнц, Павел Жабов
ЦСКА загуби първата си контрола за годината след поражение с 0:1 от третия в японската Джей лига Санфрече Хирошима. Единственото попадение реализира Таиши Мацумото две минути преди края. Други три гола в двубоя - един за ЦСКА и два за Санфрече, бяха отменени заради несъществуващи засади.
Двубоят се играе на терена на петзвездния хотелски комплекс "Кая Палазо" в курорта Белек, където е и базата на "армейците".
След равностойно начало играчите на ЦСКА постепенно взеха инициативата. Дюкенс Назон можеше да открие резултата в 14-а минута, но ударът му бе блокиран. Три минути по-късно Тибо Вион стреля, но вратарят на японците спаси.
В 19-а минута отново Назон бе на стрелкова позиция, но стражът на Санфрече отново бе на мястото си и спаси.
На почивката старши треньорът на ЦСКА Саша Илич направи доста промени, което наруши ритъма на игра през второто полувреме. В игра за "червените" се появиха вратарят Димитър Евтимов, Станислав Шопов, Джонатан Линдсет, Илиан Антонов, Иван Турицов, Браян Морено, Енес Махмутович, Галин Минков и новото попълнение Тобиас Хайнц, за когото това е неофициален дебют с екипа на "червените".
ЦСКА стигна до попадение в 65-а минута след отлично отиграване на Браян Морено, който залъга двама защитници на съперника и подаде на Лазар Туфегджич, който на празна врата прати топката в мрежата. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада и попадението не бе зачетено.
Три минути по-късно същата ситуация се повтори пред вратата на ЦСКА, след като нападателят на Санфрече Рио Танада реализира с прехвърлящ удар, но голът бе отменен заради спорна засада. В 77-ата минута втори гол за Санфрече бе отменен заради засада, след като Халифа реализира сам срещу вратаря.
В 81-а минута японците пропуснаха да стигнат до попадение, след като вратарят Евтимов спаси удар на съперников играч, а при добавката топката не намери целта.
По-активната игра на Санфрече в последните минути даде резултат в 88-а минута, когато Таиши Мацумото бе изведен сам срещу Евтимов и хладнокръвно реализира за 1:0.