Баскетболистите на „Дунав 2016“ победиха „Чавдар“ /Троян/ със 77:75 /22:16, 27:25, 11:18, 17:16/ във възлов мач за първенство на Българската баскетболна лига /дивизия „Център“/. Двубоят със съперника, срещу когото по-рано русенци претърпяха единствената си загуба, се игра в габровската зала“Орловец“.
Дунавци се оттеглиха на почивка с аванс от 8 точки - 49:41. След нея обаче „Чавдар“ подобри играта си, изравни и дори поведе. Мачът стана кош за кош, а водачеството в резултата се смени на цели 14 пъти!
Минута и половина преди края чавдарци поведоха с точка. Стоян Танев обаче  реализира две, а после бе точен и от наказателен удар.
След този двубой русенският отбор е на трето място. Водач е тимът на „Чавдар“, следван от „Чардафон Орловец“ /Габрово/.
„Дунав 2016“: Теодор Трифонов 16, Николай Николов 21, Иван Живков 7, Калоян Стоянов 15, Асен Нейков /Стоян Ганев 10, Даниел Димитров 8, Антоан Виденов, Кристиян Дялов/.
В същото време „Дунав 2016“ с момчета до 14 години загуби мача си срещу „Вълци“ в Разград с 32:92. Дунавските момичета на тази възраст обаче победиха „Черноморец“ в Бургас със 79:55.