Българският волейболист Аспарух Аспарухов бе най-резултатен за тима си Падуа при успеха над Чистерна с 3:2 (17:25, 19:25, 25:21, 25:20, 15:12) в мач от италианската Суперлига. Не е пресилено да се каже, че именно той бе в основата на обрата на тима си, тъй като се появи на паркета в третия гейм и след като отборът изоставаше с 0:2 в резултата. Аспарухов реализира 16 точки от атака, 2 аса от сервис и една точка на блокада. Той бе избран за най-полезен играч в мача. С по 19 точки в неговия отбор останаха Душан Петкович и Ран Такахаши. Падуа е на десето място във временното класиране с 11 точки.
Тренто на Матей Казийски загуби у дома от Пиаченца с 1:3 (22:25, 25:19, 19:25, 21:25). Българският капитан се отличи с 11 точки - 9 от атака, един ас и една блокада. С по 15 точки от неговия тим завършиха Алесандро Микиелето и Даниеле Лавиа. Тренто е на четвърто място в класирането с 25 точки.
Воденият от Радостин Стойчев тим на Верона загуби като домакин от лидера Перуджа с 0:3 (17:25, 17:25, 16:25). Българският волейболист Алекс Грозданов не взе участие в мача за Верона. Тимът на българския треньор е на осмо място с 19 точки.