Шампионът Манчестър Сити надигра Челси с 1:0 в дербито на 19-ия кръг на Висшата лига.
Резервите Джак Грийлиш и Рияд Марез донесоха трите точки за Сити. Двамата се появиха в игра в 60-а минута и три по-късно изработиха единствения гол в мача. Грийлиш центрира ниско на далечната греда, където Марез засече топката на празна врата.
Челси имаше превъзходство през първата част, но гредата помогна на гостите след удар на Чуквуемека.
След гола на Марез в последните минути мениджърът на Челси Греъм Петър потърси обрат, пускайки в игра тримата младоци Хътчинсън, Хол и Галахър, но и този ход не даде резултат. Най-добрата ситуация за изравнителен гол изпусна Хол, който в добавеното време стреля в аут от удобна позиция.
С този успех "гражданите" се доближиха  на пет точки зад лидера във временното класиране Арсенал.
След три дни двата отбора отново ще се срещнат на "Етихад", но в сблъсък от турнира за ФА Къп.