През изминалата 2022 година са извършени редица инфраструктурни подобрения, които улесняват работата на Диагностично-консултативен център (ДКЦ) „Районна поликлиника“ в Казанлък, а през 2023 година се планират още дейности, които да подобрят качеството на обслужването в здравното заведение. Това каза в интервю за БТА управителят на лечебното заведение д-р Красимир Пейчев. 
След шестмесечно прекъсване отново заработи изнесената лаборатория за микробиологични изследвания, посочи той. „Това е факт благодарение на отличното сътрудничество с общинската Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ) „Д-р Христо Стамболски“ и в частност с управителя д-р Кети Маналова – Владкова“, коментира д-р Пейчев и изрази надежда това сътрудничество да продължи и занапред, и да бъде най-вече в полза на хората. Той обясни, че в лабораторията се извършва диагностика на широк кръг от инфекции. Тя е позиционирана на първия етаж на поликлиниката преди кабинетите на Детско поликлинично отделение и достъпът до нея е значително улеснен, защото може да се достигне през централния и южния вход, подчерта д-р Красимир Пейчев. Кабинетът е реновиран и са създадени удобства както за пациентите, така и за работещите там.
„Що се отнася до дейността, тази лаборатория има много голямо значение, тъй като напоследък има сериозен проблем с антибиотичната резистентност на някои бактерии. Това става както поради дългата употреба, така и поради факта, че много пациенти не спазват изписания антибиотичен курс и това създава условия бактериите да се изменят спрямо лекарствения продукт“, обясни той. По думите му по тези причини напоследък се налагат все повече микробиологични изследвания, особено при деца. „В микробиологичната лаборатория се прави антибиограма, която показва на кои антибиотици е чувствителен изолираният при изследването микроорганизъм. От тази гледна точка смятам, че това е голямо улеснение както за лекари, така и за пациенти, защото когато има правилна диагноза, може да се назначи и правилно лечение“, посочи още д-р Пейчев. Той допълни, че лабораторията ще работи с Националната здравноосигурителна каса. 
Управителят на ДКЦ „Районна поликлиника“ напомни, че преди дни беше завършен строежът на външния товаро-пътнически асансьор, прилежащ към сградата на лечебното заведение. Изграждането на съоръжението започна в началото на септември т.г., а вложените средства са малко над 75 хиляди лева. Асансьорната кула е със застроена площ 14 кв. м и разгърната застроена площ 55 кв. м, изградена е до паркинга към западната фасада на поликлиниката, посочи той. „Предстои да започне работа по закачане на вратите и свързване на асансьорната шахта с коридорите на поликлиниката. Не става лесно, тъй като асансьорът не е строен със сградата, но основната част от работата е приключена“, коментира д-р Красимир Пейчев и изрази надежда тези дейности да бъдат завършени до края на януари или началото на февруари т.г. и съоръжението да бъде въведено в експлоатация. Той изрази мнение, че работата му значително ще подобри качеството на обслужване, защото ще улесни достъпа до всеки етаж от сградата. 
Д-р Пейчев коментира за БТА и планираните дейности, свързани с енергийната ефективност на сградата на ДКЦ „Районна поликлиника“. Той обясни, че сградата има разгърната застроена площ от седем декара и половина, а покривите са плоски и са с площ почти два декара. По думите му на тази площ може да се разгърне до 500 киловата фотоелектрическа централа. „За съжаление, подобна инвестиция не е предвидена в общинския бюджет, но смятаме да проучим какви ще бъдат условията на различни проекти към европейски фондове и да кандидатстваме“, каза още той. Според него едно такова съоръжение ще бъде на стойност около 700 хиляди лева. „Смятам, че предвид огромните разходи за ток, тази инвестиция може да се изплати за срок от около пет години и по тази причина всеки един лев, вложен в такава централа, си струва“, коментира д-р Пейчев. 
На 9 януари т.г. ще бъде дадено начало и на дарителска кампания за закупуване на скенер за нуждите на Отделението по образна диагностика. Начело на кампанията ще застане Старозагорският митрополит Киприан, посочи още директорът на лечебното заведение. „Отделението по образна диагностика разполага със зъбен кугел, ортопантомограф, мамограф, голям ехограф, с два рентгенови графични поста, един от които е чисто нов, със скопичен пост, с чисто нова машина за дигитализация. Предстои със собствени средства да бъде закупен и рентгенов уред за изследване на костната плътност при жените“, посочи д-р Красимир Пейчев. По негово мнение със закупуването на скенер това ще бъде едно напълно оборудвано рентгеново отделение, което ще има голямо значение за целия казанлъшки регион. „Смятам, че скенерът ще улесни не само работата на дружеството, а и на всички специалисти от града. По време на пандемията от COVID – 19 в ДКЦ „Районна поликлиника“ се правеха над две хиляди снимки на месец“, напомни той и подчерта, че това е най-голямото здравно заведение за доболнична помощ в Казанлък. По думите на д-р Красимир Пейчев сумата, която е необходима за закупуване на апарата, е около триста хиляди лева. 
„Един от най-големите проблеми в здравеопазването е липсата на медицински кадри, но въпреки това през изминалата година в ДКЦ „Районна поликлиника“ започнаха работа много нови специалисти. Наскоро към екипа се присъедини нефролог. Очакваме работа да започне нов пулмолог, както и специалист акушер-гинеколог, с което ще разгърнем изцяло доболничната гинекологична помощ“, коментира още д-р Красимир Пейчев. Той допълни, че през 2023 година се планират още дейности, които да подобрят качеството на работа на здравното заведение.