Българинът Константин Костадинов и неговият испански тим Паленсия постигнаха 12-та победа в местната втора дивизия. Паленсия надигра Ираурги с 87:84 (12:23, 29:7, 22:28, 24:26) като гост в двубой от 13-ия кръг на първенството.
Костадинов бе титуляр за Паленсия в двубоя. Националът завърши с 8 точки, 5 борби и 2 асистенции за 17 минути на терена.
Тимът на Паленсия е втори във временното класиране в дивизията с 12 победи и 1 загуба, колкото има и лидерът Андора.
В следващия кръг на 27 декември Константин Костадинов и съотборниците му ще приемат състава на Леида.
Другият българин в шампионата Емил Стоилов и неговият Естудиантес също записаха успех над Албасете с 68:63 (13:19, 18:17, 16:12, 21:15) като домакини в среща от 13-ия кръг. Стоилов обаче остана само 2 минути на терена и не успя да запише точков актив.
Отборът на Естудиантес заема третото място с актив от 10 победи и 3 поражения, а на 27 декември му предстои гостуване на Касерес.