Волейболистите на „Дунав“ се класираха за полуфинала в турнира за купата на България след домакинска четвъртфинална победа срещу пловдивския „Виктория Волей“ с 3:1 /27:25, 24:26, 25:16, 25:14/. Русенци играха без титулярното си либеро Атанас Митев, но заместникът му - юношата Марио Дамянов, се справи доста добре.
„Не съм доволен от играта в първия и втория гейм, когато бяхме доста колебливи. После всичко мина по ноти“, коментира за „Утро“ старши треньорът Красимир Миронов.
На полуфинала /14 януари/ неговите момчета ще гостуват на победителя от мача „Звездец“ /Горна Малина/-“Ботев“ /Луковит/.
„Дунав“: Христо Костов, Алекс Николов, Ангел Павлов /капитан/, Боян Христов, Владимир Христов, Илия Димитров, Марио Дамянов /Огнян Христов/.