Край село Стакевци могат да се видят много домашни любимци под един покрив, видинските гълъбовъди се гордеят със стари породи
За тях се грижи семейството на Боян Минков, който през летните месеци организира за малчуганите „Приключенски лагер“ сред природата. Вече близо пет години лагерът се радва на успех и децата на възраст от седем до 16 години могат да видят много животни и птици събрани на едно място, да се грижат по време на лагера за тях, като за домашни любимци. Сърните Герка и Зорка са най-необичайните домашни любимци, които имат във фермата и, разбира се, са любимците на децата. Сърните приемат хората, които се грижат за тях, като родители може би, защото получават грижи и храна от нас, споделя Боян Минков. Сърните към непознати хора са доста внимателни и се плашат, но въпреки това са и много любопитни. Бързат да подушат този, който ги е приближил.
Всичките ни домашни любимци във фермата живеят заедно в хармония. Често ще видите котка или куче, склонили глава на гърба на сърничката. Към тях са се присъединили и зайците. Кучетата ни във фермата повечето са ловни, защото с тях ходим на лов за диви свине, които в този край много се срещат, допълва Минков. Атракция за всички са нашите 26 коня, магарето Марин и кравите ни Благуна, Благуша, Саманта и Велика. Много е вълнуващо да видиш как на едно място се хранят сърни, всичките птици, зайци и котки, и е интересно как животните явно също си имат предпочитания и създават приятелства, дори едно диво животно като сърната може да бъде най-близко с една котка, допълва Минков.
Много и най-разнообразни са домашните любимци, които отглеждат видинчани. На първо място са кучетата и котките - от различни породи, срещат се и екзотични домашни любимци-основно птици. От години най-многобройни са любителите в региона, които отглеждат декоративни гълъби, с които участват на много национални и международни изложби. Видинският клуб за декоративни птици е известен в страната и чужбина. Видинските гълъбовъди отглеждат гълъби - местни породи - „Видинска мъсърлия“, „Сиви белоглави“, „Телоиц”, които се срещат по поречието на Дунав. Но най-много се гордеят с породите „Червени алове“ и „Шарени съзъклии“, които в страната ги знаят и като видински породи гълъби. Местни гълъбовъди твърдят, че пазят породата още от времето на Осман Пазвантооглу (1800 г.), първите екземпляри от които са му били подарени от унгарския крал.