От ВиК - Сливен призоваха гражданите за търпение към неудобствата, причинени от подмяна на водопреносната инфраструктура и показаха как изглеждат старите ръждясали водопроводни тръби, съобщиха от ВиК дружеството. Снимки на износените тръби показват тяхното състояние в двора на помпена станция "Червенаково" и в близост до пречиствателната станция за питейни води, където се подменя част от довеждащия водопровод от язовир „Асеновец“.  
Причината е, че гражданите недоволстват, коментирайки в социалните мрежи честите спирания на питейната вода, разкопаните и затворени улици и запрашения въздух.
По думите на управителя на ВиК инж. Севдалин Рашев, такъв голям и сложен проект за реконструкция изисква търпеливост, трябва да се отчита фактът, че проектът е за много години напред и че ползите ще бъдат много по-големи от изтърпяваните временни неудобства. Той е категоричен, че новите тръби са с високо качество, имат дълъг живот и отговарят на всички изисквания за тръбопроводи за питейна вода.
От дружеството поясняват, че почти се приключва с подмяната на 23 километра водопроводна мрежа в Сливен, 17 км в Нова Загора, изградена е 5000 м канализация. 
Прави се основен ремонт на централната помпена станция „Червенаково“, където се подменят помпени агрегати в 13 бункерни станции по Тунджа и се ремонтират два разпределителни водоема от 5000 и 6000 куб. м, с подмяна на тръбна арматура и кранове. Ремонтират се  две новозагорски помпени станции, като подмяната на водопроводната мрежа в Нова Загора е извършена на 90 процента.
В Сливен са подменени 700 от общо 800-те метра чугунени тръби по довеждащия водопровод от яз. „Асеновец“ към новия водоем от 10 000 куб. м, който остава да бъде покрит. Строителните работи са към своя край, остава да се положат още 100 метра тръби.
Проектът за рехабилитация и доизграждане на водоснабдителната и канализационната инфраструктура в област Сливен е за близо 130 милиона лева. Включва рехабилитация, ремонт и изграждане на над 54 км водопроводна мрежа и близо 45 км канализация, включително и реконструкция на две пречиствателни станции за отпадни води, подмяна на помпени агрегати и съоръжения, внедряване на системата SCADA. Проектът е съфинансиран от Европейския съюз чрез Кохезионния фонд, като безвъзмездната помощ възлиза на 81 млн. лева.