Среща от осминафиналите на световното първенство по футбол в Катар:
Мароко - Испания - 3:0 при дузпите, 0:0 в редовното време и продължениятаголмайстори при дузпите, играчите на Мароко бият първи: 1:0 Абделхамид Сабири 1:0 Карлос Солер - греда2:0 Хаким Зийеш 2:0 Карлос Солер - Ясин Буну спасява2:0 Бадр Бенун - Унай Симон спасява2:0 Серхио Бускетс - Ясин Буну спасява3:0 Ашраф Хакими
стадион: Едюкейшън Сити, Ал Раянзрители: 44 667главен съдия: Фернандо Рапалини (Аржентина)
жълти картони:- за Мароко: Ромейн Саис- за Испания: Аймерик Лапорт
състави: Мароко (4-5-1): Ясин Буну - Ашраф Хакими, Найер Агер(84-Джавад ел Ямик), Ромейн Саис, Нусаир Мазрауи (82-Яхия Атиат-Алал) - Хаким Зийеш, Селим Амала (82-Уалид Шедира), Софян Амрабат, Азедин Унахи (119-Бадр Бенун), Суфиан Буфал (66-Ез Абде), Юсеф Ен-Несири (82-Абделхамид Сабири)старши треньор: Уалид Реграги
Испания (4-3-3):  Унай Симон - Маркос Йоренте, Родри, Аймерик Лапорт, Жорди Алба (98-Алехандро Балде) - Серхио Бускетс, Педри, Гави (63-Карлос Солер) - Феран Торес (75-Нико Уилямс, 119-Пабло Сарабия), Дани Олмо (98-Ансу Фати), Марко Асенсио (63-Алваро Мората)старши треньор: Луис Енрике

Отборът на Мароко ще играе за първи път в своята история на четвъртфинал на световно първенство. "Лъвовете от Атлас" стигнаха до историческото класиране след победа с 3:0 при дузпите над световния шампион за 2010 година Испания. В редовното време и продълженията мачът завърши 0:0, а при дузпите вратарят на Мароко Ясин Буну спаси две дузпи.
Мачът на стадион "Едюкейшън Сити" в Ал Раян в Катар започна с малко по-активна игра на Мароко, което продължи до около петнадесетата минута. В този период символичните домакини отправиха обаче само един удар чрез Ашраф Хакими, но той бе неточен.
Постепенно Испания пое контрол над играта и с многобройни подавания по широчината на терена не даваше възможност на съперника си да организира контраигра. Мароканците се бяха прибрали плътно в собствената си половина и това направи мача доста монотонен. Най-добрият шанс за испанците дойде в 27-мата минута, когато Марко Асенсио бе изведен зад отбраната на африканския тим, но ударът му с левия крак не намери целта.
Точно преди почивката Мароко опита да отговори с натиск на свой ред, но централният защитник Найеф Агер не успя да вкара от добра позиция.
През второто полувреме играта продължи да се води в половината на "лъвовете от Атлас". Старши треньорът на испанците Луис Енрике опита да промени нещо с включването на голмайстора на тима Алваро Мората, който замени Асенсио. Точно Мората можеше да открие резултата в 82-рата минута, но ударът му с глава премина високо над вратата.
До края на редовните 90 минути гол не падна, но Испания продължи да стяга обръча около вратата на Ясин Буну и в продължението от 30 минути.
Мароко пропиля златна възможност да поведе в 104-тата минута, когато при една от много малкото си възможности резервата Уалид Шедира се вклини между защитниците на Испания, но ударът му с левия крак бе спасен от вратаря Унай Симон.
Най-добрият шанс за гол за Испания обаче дойде в 123-тата минута, когато влезлият секунди по-рано Пабло Сарабия засече центриране от левия фланг, но ударът му се отклони от дясната греда на вратата на Буну.
При дузпите нито един от испанските играчи не успя да вкара гол - Пабло Сарабия уцели страничната греда при първата дузпа, а при следващите две вратарят на Мароко Ясин Буну спаси ударите на Карлос Солер и Серхио Бускетс. За Мароко в същото време вкараха Абделхамид Сабири, Хаким Зийеш и Ашраф Хакими, а пропуск направи единствено Бадр Бенун.
На четвъртфиналите Мароко ще играе с победителя от последния осминафинал, в който съперници са Португалия и Швейцария.