Отборът на Левски София се наложи над Добруджа 07 като домакин с 3:0 (32:30, 25:19, 25:19). С трите точки от чистия успех тимът на Николай Желязков се върна на първо място в класиране, като изпревари Монтана, който бе излязъл на върха след неделните мачове.
Особено драматичен бе първият гейм, в който “сините” трябваше да направят цели 32 точки, за да спечелят часста. Левски изпусна два геймбола при 24:22, след това и тимът от Добрич пропусна два геймбола, но в край сметка успехът бе за домакините.
Във втория гейм Добруджа поведе с 8:5, но след това изпусна инициативата и Левси натрупа аванс, който запази до края, дошъл при 25:19.
В третия гейм Левски не допусна изненада, след като бе набрал инерция. Отборът поведе с 6:1 още в началото и след това не позволиха на гостите да се доближат в резултата. Успехът с 3:0 дойде отново при 25:19.
Най-резултатен за “сините” бе аржентинецът Алехандро Торо с 15 точки, Владимир Гърков и Венислав Антов отбелязаха по 13. За Добруджа най-ефективен бе Жулиен Георгиев, който завърши с 14 точки.
За Левски София дебют в третия гейм направи руснакът Игор Юдин.  Мачове от осмия кръг в първенството на България по волейбол при мъжете:
Левски София - Добруджа 07 3:0 (32:30, 25:19, 25:19)
от неделя:
Нефтохимик 2010 - Марек Юнион-Ивкони 3:0 (25:14, 25:13, 25:18)
Монтана - Пирин Разлог 3:1 (25:23, 25:19, 22:25, 25:14)

от събота:
Дея спорт Бургас - ЦСКА  2:3 (25:16, 19:25, 25:22, 23:25, 12:15)
Хебър - Черно море 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

от петък:
Славия - Берое           0:3 (18:25, 17:25, 22:25)

временно класиране:
1. Левски София        8    7    1    23:5    21 точки 2.    Монтана             8    7    1    22:10   19
3.    Берое 2016          8    6    2    20:10   18
4.    Хебър               7    6    1    18:6    17
5.    ЦСКА                7    6    1    18:8    16
6.    Нефтохимик 2010     8    4    4    17:13   14
7.    Дея спорт Бургас    8    3    5    14:15   11
8.    Пирин               8    3    5    13:18   10
9.    Черно море          8    3    5    11:19    7
10.   Марек Юнион-Ивкони  8    1    7    4:22     3