Футболистите от дублиращия отбор на „Дунав“ победиха „Спортист“ /Генерал Тошево/ с 3:0 в последния си мач от есенния сезон в първенството на Североизточната Трета лига. Всичко в този двубой бе решено още през първото полувдреме, когато момчетата на треньора Ивайло Кирилов реализираха трите попадения.
Началото бе поставено след пробив на Кристиян Госпосинов-Кико, който навърза няколко защитници и ги принуди да си отбележат автогол. После Радослав Великов предприе рейд по фланга и сложи топката върху главата на Георги Петков - 2:0. До 3:0 се стигна след нова отлична солова акция на Господинов и асистенция към Кристиан Данаилов.
След почивката отборът свали оборотите и дори позволи на съперника да организира няколко опасни атаки.
„Не съм доволен от поведението на момчетата през второто полувреме, защото спряха да играят. Мисля, че това беше най-слабият ни домакински мач срещу тим, който бе готов да отнесе още голове“, коментира Кирилов за „Утро“.
„Дунав 2“: Давид Пасев, Преслав Папарков /капитан/, Преслав Банков, Мариян Петров, Анджело Димитров, Кристиян Господинов, Георги Петков, Диян Димов, Радослав Великов, Кристиан Данаилов /Станислав Костов, Йоан Александров, Виктор Игнатов, Никола Тотев, Ивайло Кюркчиев/.