Италианският волейболен шампион Лубе Чивитанова се наложи над Пиаченца като гост с 3:2 (21:25, 25:21, 16:25, 25:15, 15:13). Българският волейболист Алекс Николов започна като титуляр за Лубе Чивитанова и остана на паркета в първите три гейма. Той се отчете с 10 точки за тима си, като 9 постигна при атака, а една на блок. Сервисът на Николов обаче не вървеше и той направи 5 грешки. За неговия отбор най-резултатен в мача бе Иван Зайцев, който реализира 21 точки. Лубе е на пето място във временното класиране с 14 точки.
Воденият от Радостин Стойчев Верона загуби гостуването си на Модена с 1:3 (19:25, 14:25, 25:18, 25:22). Цял мач за Верона игра друг българин - Алекс Грозданов. Той се отчете с 5 точки, като реализира две на атака, един ас и две на блок. Верона е на четвърто място в класирането след девет изиграни мача.