Световно първенство по футбол, мач от група "F" между отборите на Хърватия и Канада:
Хърватия - Канада - 4:1 (2:1)голмайстори: 0:1 Алфонсо Дейвис 2, 1:1 Андрей Крамарич 36, 2:1 Марко Ливая 44, 3:1 Андрей Крамарич 70, 4:1 Ловро Майер 90+4стадион: "Халифа Интернешънъл Стейдиъм", Ал-Раянглавен съдия: Андрес Матонте (Уругвай)жълти картони: Деян Ловрен, Лука Модрич (Хърватия); Таджон Бюкенън и Камал Милър (Канада).състав на Хърватия: Доминик Ливакович, Иван Перишич (86-Мислав Оршич), Деян Ловрен, Матео Ковачич (86-Ловро Майер), Андрей Крамарич, Лука Модрич (86-Марио Пашалич), Марсело Брозович, Марко Ливая (60-Бруно Петковича), Борна Соса, Йошко Гвардиол и Йосип Юранович.състав на Канада: Милан Борян, Ричи Ларея (62-Джуниър Хойлет), Камал Милър, Стивън Витория, Алистер Джонсън, Алфонсо Дейвис, Стивън Еустакио (46-Исмаел Коне), Атиба Хътчинсън (72-Сам Адекугбе), Таджон Бюкенън, Кайл Ларин (46-Джонатан Осорио) и Джонатан Дейвид (72-Лукас Кавалини).
Андрей Крамарич вкара два гола, а Хърватия победи с 4:1 Канада във втори мач за деня от група "F" на Световното първенство по футбол в Катар. Така вицешампионите се изкачиха на първо място в класирането при равенство в точките с втория Мароко и една повече от Белгия.
Алфонсо Дейвис вкара първия гол в историята на Канада на световни първенства още във втората минута на мача на "Халифа Интернешънъл Стейдиъм" в Ал-Раян. Таджон Бюкенън центрира в наказателното поле и крилото на Байерн Мюнхен засече топката с глава във вратата на световните вицешампиони.
До този момент Канада не беше вкарвала на Мондиали. При единственото си участие през 1986 отборът загуби срещу СССР, Франция и Унгария с общ резултат 0:5.
Историята обаче не се е променила драстично за страната и тя бе голям аутсайдер срещу Хърватия, дори и след гола. Вицешампионите натиснаха свирепо след попадението и стигнаха до изравняване в 36-ата минута. Иван Перишич подаде зад гърба на защитата за Андрей Крамарич, който преодоля бившия вратар на Лудогорец (Разград) Милан Борян с диагонален удар.
Хърватия завърши пълния обрат преди края на първото полувреме. Марко Ливая получи подаване от Йосип Юранович на дъгата на наказателното поле и стреля в долния ляв ъгъл за 2:1.
Хърватите намалиха темпото през второто полувреме и на Доминик Ливакович му се наложи да направи две спасявания, но представителите на Европа все пак стигнаха до още два гола. Крамарич получи отново подаване от Перишич, залъга защитник в наказателното поле и стреля точно за в 70-ата минута, а Ловро Майер се разписа в добавеното време за 4:1.
Поражението бе второ за Канада и така представителите на Северна Америка загубиха и математически шансове за излизане от груповата фаза. В следващия си мач те ще играят с Мароко, а Хърватия ще срещне Белгия.