Световно първенство по футбол, мач от група "F" между отборите на Белгия и Мароко:
Белгия - Мароко - 0:2 (0:0)голмайстори: 0:1 Абделхамид Сабири 73, 0:2 Закария Абухлал 90+2стадион: "Ал Тумама", Дохаглавен съдия: Сезар Рамос (Мексико)жълти картони: Амаду Онана (Белгия); Абделхамид Сабири (Мароко).състав на Белгия: Тибо Куртоа, Тимоти Кастан, Ян Фертонген, Тоби Алдервайрелд, Тома Мюние (81-Ромелу Лукаку), Аксел Витсел, Амаду Онана (60-Юри Тилеманс), Торган Азар (75-Леандро Тросар), Кевин Де Бройне, Еден Азар (60-Дрийс Мертенс) и Миши Батшуай (75-Шарл Де Кетеларе).състав на Мароко: Ясин Бону, Ашраф Хакими (68-Яхия Атиа-Алал), Нусаир Мазрауи, Софян Амрабат, Найеф Агер, Ромен Сайс, Хаким Зиеш, Азедин Онахи (78-Джавад Ел Ямик), Селим Амалах (68-Абделхамид Сабири), Софиан Буфал (73-Закария Абухлал) и Юсеф Ен-Несири (73-Абдеразак Хамдаллах).
Мароко вкара два гола през второто полувреме и записа престижна победа с 2:0 срещу Белгия, която постави отбора на първо място в група "F" на Световното първенство по футбол. Африканците са с четири точки и една повече от белгийците, чието участие в елиминациите най-вероятно ще минава пред победа срещу световните вицешампиони в третия мач.
Нападателят Ромелу Лукаку отново бе оставен извън титулярния състав, но треньорът Роберто Мартинес направи три промени. Амаду Онана започна вместо Юри Тилеманс след силния мач срещу Канада, а Торган Азар стартира за сметка на Яник Караско. Тома Мюние пък измести Леандер Дендонкер на десния бек.
Мароко започна с непроменен състав от равенството с Хърватия и не само удържа и белгийците, а можеше и да води на почивката. В заключителните секунди на първата част Хаким Зиеш стреля от пряксвободен удар и преодоля Тибо Куртоа, но главният съдия Сезар Рамос отмени гола заради засада на очаквалия центриране Ромен Сайс.
Белгия създаде положение в седмата минута на втората част чрез Еден Азар, който дриблира покрай марокански бранител и стреля, но Мунир Мохамеди, който замени титуляра Ясин Босу минути преди началото на мача, отби удара.
Мунир отрази и опасен шут на Дрийс Мертенс, а Мароко нанесе големия си удар в 73-та минута. Африканците получиха пряксвободен удар отляво на нападението и вместо да центрира, влезлият пет минути по-рано Абделхамид Сабири реши да стреля от малък ъгъл. Той изненада Куртоа, а на гредата нямаше човек и топката влезе във вратата на Белгия за 1:0.
Натискът на европейците не само не доведе до нищо за отбора, а и даде възможност на Мароко да вкара втори гол на контраатака в добавеното време. Хаким Зиеш преодоля Тимоти Кастан в наказателното поле и подаде на Закария Абухлал, който преодоля Куртоа майсторски за крайното 2:0.
Така Белгия най-вероятно ще се нуждае от задължителна победа срещу Хърватия в последния си мач от груповата фаза, за да стигне до осминафиналите.