Ботев (Враца) победи Спартак (Плевен) с 3:1 в контролна среща, с която на практика завърши календарната 2022 година за врачани, съобщиха от елитния футболен клуб.  Мачът се е играл в 3 части от по 30 минути.
"В игра се включиха почти всички футболисти с изключение на Красимир Костов и контузените Мартин Кавдански и Антонио Георгиев.
В 26-ата минута Венци Христов отбеляза първия гол в мача. Петър Кепов центрира отдясно, Пламен Петров игра с глава, а Христов довърши атаката, вкарвайки първия гол в мача.
Гостите от Плевен изравниха във втората третина. Точен бе Иво Върбанов, който бе най-добре пласиран след ъглов удар.
В последната част ботевци вкараха два гола. В 67-ата минута, след центриране от ъглов удар, Браян Переа продължи топката с глава и Клери Сербер я вкара в мрежата за 2:1.
Две минути преди края на мача се разписа и Переа. Том Рапнуи направи пробив отляво и центрира, а Переа засече топката в мрежата на гостите", написаха на сайта на Ботев (Враца).