Един от претендентите за промоция в Първа лига Етър (В. Търново) спечели последния си мач за годината, побеждавайки с 2:1 Янтра 2019 (Габрово) в контрола. "Виолетовите" стигнаха до победата с голове на Хавиер Бетегон и Живко Петков в последните десет минути, а съперникът върна почетен гол в добавеното време.
Домакините започнаха по-офанзивно и в 7-ата минута Красимир Панчев отляво опита удар, но Ангел Мартинов изби. Емил Колев малко след това стреля над рамката, а в 23-ата минута пак той уцели и греда. След центриране отдясно от фаул Колев с глава насочи топката и тя срещна левия стълб.
Втората част започна с пропуск на домакините от Габрово. Тони Иванов, който дойде от Монтана преди дни, изведе Емил Колев сам срещу вратаря, но ударът му от два метра отиде в аут. В ответната атака диагонален изстрел на Живко Петков също мина встрани от вратата. Ангел Мартинов направи блестящо спасяване в 64-ата минута, като извади прехвърлящ удар на ветерана Иван Петков.
Етърци натиснаха чак в последните десет минути. В 80-ата минута Борислав Трендафилов напредна отляво и намери на другия фланг Кристиян Кънчев, който излъга двама защитници и центрира пред вратата към Бетегон за 0:1. Малко след това Кънчев центрира от фаул и Бетегон за малко не успя да засече топката с глава в мрежата. Живко Петков в 87-ата минута направи двойно подаване с Бетегон и бе изведен сам срещу вратаря, реализирайки втория гол за етърци. В добавеното време Георги Недков от домакините получи пас отляво и оформи крайното 1:2.
състав на Етър: Ангел Мартинов, Юлиян Райков, Яни Пехливанов, Георги Александров, Калоян Митев, Мартин Моран, Емануил Личев, Алехандро, Николай Янков, Хавиер Бетегон, Даниел Младенов (Здравко Илиев, Олег Димитров, Кристиян Кънчев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Евгений Илиев, Живко Петков, Борислав Трендафилов).