Среща от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Катар:
стадион: „Едюкейшън Сити Стейдиъм“, зрители - 41663
- за Република Корея - Гуе-сун Чхо, Пауло Бенто (треньор)
състави:
Уругвай: Серхио Роше, Мартин Касерес, Диего Годин, Хосе Мария Хименес, Матиас Оливера (79- Матиас Вина), Родриго Бентанкур, Факундо Пелистри (88- Гилермо Варела), Матиас Весино (78- Николас де ла Крус), Федерико Валверде, Луис Суарес (64-Единсон Кавани), Дарвин Нунес
Република Корея: Сюн-Гю Ким, Мун-хван Ким, Мин-дже Ким, Юн-гуон Ким, Джин-су Ким, У-йон Джун, Ин-бом Хван, Джe-сон Ли (74-Джун-хо Сон), Сан-хо На (75-Кан-ин Ли), Уи-джо Хван (74-Гуе-сун Чхо), Хюн-мин Сон

Отборите на Уругвай и Република Корея завършиха при равенство 0:0 в първа среща от група „Н“ на Световното първенство по футбол в Катар. Двата състава изиграха равностоен сблъсък, а уругвайците на два пъти удариха греда.
Първата по-опасна атака в срещата бе на сметката на Уругвай в 19-ата минута, когато Федерико Валверде засече добро центриране в наказателното поле на Република Корея, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Луис Суарес също бе неточен.
Корейците пропуснаха отлична възможност да открият резултата в 34-ата минута. Уи-джо Хван излезе в добра позиция, но стреля над вратата на противника, а пет минути след това и Ин-бом Хван не успя да се разпише.
Уругвайците пропиляха най-добрата си възможност за гол през първото полувреме в 43-ата минута, когато Диего Годин, който с глава уцели лявата греда на вратата на Република Корея.
Родриго Бетанкур опита удар от дистанция в 55-ата минута, но бе блокиран от защитник. Дарвин Нунес направи хубав пробив в наказателното поле на корейците в 63-ата минута, но не успя да намери свободен съотборник. Шест по-късно влезлият като резерва Единсон Кавани също стреля от обещаваща позиция, но пак бранител на Република Корея се намеси навреме.
При атака за водения от португалския селекционер Пауло Бенто тим в 77-ата минута Гуе-сун Чхо прати топката над вратата на Уругвай. Дарвин Нунес пък пропусна още един шанс за уругвайците да реализират попадение четири минути по-късно.
Уругвайците удариха втора греда в 89-ата минута след много силен изстрел на Федерико Валверде от дистанция, а малко по-късно Хюн-мин Сон не успя да даде аванс на Република Корея и резултатът остана 0:0.
Във втория си мач на Мондиал 2022 тимът на Уругвай ще се изправи срещу Португалия на 28 ноември, а Република Корея ще играе с отбора на Гана.