Баскетболистите на Балкан отстъпиха пред Опава с 69:83 (14:21, 19:21, 14:20, 22:21) като гости в Чехия в мач от петия кръг в група „D“ на турнира за Купата на ФИБА Европа за мъже. Загубата бе втора поредна за ботевградчани, които преди това стартираха със серия от три победи. Чешкият тим записа трети успех и също вече има актив 3-2.
Балкан остава лидер във временното класиране в групата, а Опава заема второто място. Но втора и трета позиция са съответно Керавнос и Патриоти Левице. Така крайното подреждане и съответно продължаващите в следващия кръг отбори ще бъдат определени в последния кръг на 30 ноември, когато Балкан гостува в Кипър на Керавнос, а тимът на Патриоти приема Опава в Словакия.
Домакините от Опава имаха превъзходство през по-голямата част от мача срещу Балкан и бяха по-ефективни в стрелбата. Силна серия на чешкия състав в края на първата четвърт му донесе аванс от 21:14, а на почивката българският шампион изоставаше с 33:42. Баскетболистите на Балкан изоставаха и в третата четвърт като преди финалните 10 минути пасивът им бе 47:62, а най-голямата разлика в срещата достигна 18 точки в полза на Опава.
Калвин Годфри бе най-резултатен за ботевградчани с 18 точки и 9 борби. Мануел Суарес се включи с 13 точки и 8 борби, а Христо Захариев завърши с 10 точки и 3 борби.
За победителите от Опава с 16 точки и 2 борби се отчете Филип Жбранек.
Другият български участник в турнира за Купата на ФИБА Европа Рилски спортист загуби от румънския Орадя с 62:90 (13:29, 18:21, 18:19, 13:21) като домакин в Самоков в двубой от петия кръг група „Е“. Поражението бе пето поредно от петте изиграни мача за Рилски спортист, който остава на дъното във временното класиране без победа в груповата фаза. Отборът на Орадя постигна четвърти успех като има и една загуба на върха в група „Е“.
Румънският състав пое водачеството от самото начало, а домакините от Самоков бяха догонващи в резултата през целия мач. Гостите натрупаха аванс от 29:13 в първите 10 минути игра, а на почивката Рилски спортист изоставаше с 31:50. Последва сравнително равностойна трета четвърт, в която Орадя запази преднината и преди последния период водеше с 20 точки – 49:69. Гостите бяха категорични в заключителните моменти, а най-големият им аванс беше 28 точки.
Най-резултатен за Рилски спортист бе Брандън Рандълф със 17 точки и 2 борби, а 16 точки и 12 борби добави Димаджио Уигинс.
За тима на Орадя Ерик Нийл завърши с 16 точки, 4 борби и 7 асистенции.
В последната си среща в групата Рилски спортист ще гостува на френския Шоле на 29 ноември.