Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Тихоокеанска дивизия: Финикс – 11/6, ЛА Клипърс - 11/7, Сакраменто – 10/6
Югозападна дивизия: Ню Орлиънс - 10/7, Мемфис - 10/8, Далас - 9/7.

Тобайъс Харис вкара 24 точки и вдъхнови отбора на Филаделфия за постигната победа над Бруклин със 115:106 в първенството на Националната баскетболна асоциация. Така Харис напълно компенсира отсъствието на Жоел Ембийд и Джеймс Хардън, но и спря звездата на Бруклин Бен Симънс.
Симънс вкара само 11 точки, но пък добави 11 асистенции и 7 борби. Кайри Ървинг реализира 23 точки, а Кевин Дюрант – 20.
Домакините не разполагаха с Ембийд, който има разтежение на левия крак, и с Хардън – разтежение на сухожилие на десния крак. Липсваше им и Тайризи Макси, който лекува счупване на левия крак.
За Филаделфия Де’Антъни Мелтън добави 22 точки, а Пол Рийд и Джордж Нианг приключиха мача съответно с 19 и 16 пункта. А Симънс, който през лятото се премести от Филаделфия в Бруклин, беше подложен на сериозен тормоз от публиката на домакините, които го освиркаха при всяко докосване на топката. Бен Симънс сви рамене от освиркванията, които се надигаха от публиката на Фили всеки път, когато държеше топката, а накрая дори ги окуражи.
Честно да си кажа, мислех, че ще бъде по-шумно, каза той след края на срещата, след като взе участие в 32 минути от цялото времетраене.
Финикс Сънс увеличи преднината си в Тихоокеанската дивизия след домакинска победа над Лейкърс със 115:105. Майкъл Бриджис и Дивайн Буукър прибавиха по 25 точки всеки за 11-ата победа на Слънцата в 17 мача. В техните редици за седми пореден мач липсваше пойнт-гардът Крис Пол, но въпреки това тимът им постигна пета поредна победа над този съперник през сезона и общо осма, ако се броят и мачовете от миналогодишните плейофи.
3:55 минути преди края на срещата Патрик Бевърли от Лейкърс беше отстранен от игра заради блъскане на Деандре Ейтън от Сънс, което пък беше причинено от фаул на Буукър срещу Остин Рийвс. Малко по-късно в края на срещата и Буукър трябваше да напусне терена заради фаулове.
Антъни Дейвис вложи много усилия за гостите, вкарвайки 37 точки и взе 21 борби. Но в пети пореден мач за Езерняците не игра голямата им звезда ЛеБрон Джеймс, а тимът все още е на предпоследното 15-о място в Западната конференция.
Сакраменто затвърди добрия сезон, който прави и победи Гризлис със 113:109. Де’Аарън Фокс вкара 32 точки, както и взе 8 рибаунда. Харисън Барнс прибави 26 за седмата поредна победа на Сакраменто. За Мемфис, които са 2-и в Югозападната дивизия, Джа Морант се отличи с 34 точки, 6 асистенции и 8 борби. Джарън Джаксън-Джуниър прибави 22 точки и 5 блокади, но тимът му претърпя четвърто поражение в пет мача.
Детройт преодоля Денвър със 110:108 като гост с 22 точки на Боян Богданович и прекъсна негативна серия от седем поредни поражения. За Денвър Никола Йокич се отличи с 31 точки, 10 завършващи подавания и 9 борби, като преди това пропусна три срещи заради КОВИД-заболяване.