Гардът на Юта Джаз Майк Конли няма да може да играе в следващите поне две седмици, тъй като е увредил връзките на лявото си коляно, съобщиха американските медии.
Добрата новина за 35-годишния плеймейкър е, че не става дума за сериозна контузия и той ще се нуждае само от почивка за известно време.
Конли се контузи в началото на второто полувреме на мача с Портланд Трейл Блейзърс, който Юта спечели със 118:113. Той пострада при поставяне на заслон и не се върна в игра до края на срещата.
Тимът на Юта е лидер в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада с 12 победи и шест загуби от началото на сезона. Конли пък има показатели от 10,2 точки, 2,4 борби и 7,9 асистенции средно на мач.