Отборът на „Локомотив“ /Русе/ загуби тежко у дома с 0:4 срещу „Рилци“ /Добрич/. Гостите поведоха през първото полувреме с гол на Георги Георгиев, а Мартин Кирилов се отличи с хеттрик след почивката.
Резултатът провокира най-малкото почуда, защото като погледнеш тима на „железничарите“, момчетата в състава са прилични за Трета лига футболисти, при това минали през различни школи. Мачът дори бе привидно равностоен с положения пред двете врати. Но изтича кръг след кръг, нищо не се получава и отборът затъва здраво като последен в класирането с едва 3 точки. А става дума за клуб с авторитет.
И един куриоз - в състава на „железничарите“ като централен защитник игра бившият футболист на „Левски“ /СФ/ и „Дунав“ Ивелин Спасов. Спасов бе отличен играч и изпълнител на преки свободни удари, но роденият в Тутракан футболист вече е на... 49 години!
Иво заслужава само огромно уважение за дългата си кариера. Той смени доста отбори, дори в един момент игра за „Дунав“ /Батин/.
Резултати от съботната програма, кръг 13: „Светкавица“ /Търговище/-“Черноморец“ /Балчик/ - 0:2, „Лудогорец 3“-“Черно море 2“ - 2:1, „Доростол“ /Силистра/-“Спартак 2“ /Варна/ - 0:4.
„Локомотив“: Александър Ангелов, Сюлейман Салим, Ивелин Спасов, Мартин Ангелов, Бисер Георгиев, Пламен Иванов, Теодор Иванов, Симеон Дочев, Добромир Филипов, Живко Парашкевов /капитан/, Ивайло Иванов /Даниел Венков, Симеон Василев, Божил Николов/.