Интер Милано победи трудно с 3:2 като гост местния си съперник Аталанта в двубой от 15-ия кръг в италианския шампионат.
Двубоят започна добре за домакините, които пропуснаха две чисти положения. В 24-ата минута Стефан де Фрай събори Дуван Сапата в наказателното поле и Адемола Лукман реализира отсъдената дузпа.
Точно 12 минути след това Един Джеко изравни след асистенция на Лаутаро Мартинес.
Неточен шут на Сапата беляза началото на втората част, а в 56-ата минута Джеко отбеляза втория си гол в двубоя, разписвайки се на празна врата след подаване на Федерико Димарко.
В 61-ата минута Мартинес изпълни ъглов удар и Хосе Луис Паломино се реализира автогол.
Бившият футболист на Лудогорец - Паломино, се реваншира и реализира във вратата на гостите след центриране от корнер и асистенция на Теун Коопманейрс.
Грандът от Милано, който е на четвърто място в Серия А с 30 точки, не е губил последните си осем двубоя срещу Аталанта. Бергамаските са на шеста позиция с три точки по-малко от днешния си противник.
По-късно в неделя Ювентус приема Лацио, докато Рома е домакин на Торино. Шампионът Милан посреща Фиорентина.