Пари Сен Жермен постигна категорична победа с 5:0 над Оксер в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Срещата на “Парк де Пренс” мина изцяло под диктовката на домакините, които създадоха куп положения.
Килиан Мбапе откри резултата в 11-ата минута, а след почивката се разписаха Карлос Солер (51) и Ашраф Хакими (57) направиха резултата класически. Тогава Кристоф Галатие реши да извади от игра Неймар и Меси.
Влезлият като резерва Ренато Санчес отбеляза четвъртото попадение в 81-ата минута, а три минути по-късно Юго Екетике отбеляза първия си гол за клуба. Младият нападател наказа груба грешка в противниковата защита.
С този успех ПСЖ събра актив от 41 точки и е лидер в класирането без допусната загуба. Оксер е 15-ти с 13 пункта.