Футболистите на „Дунав“ направиха второ поредно равенство с резултат 0:0. В предишния кръг русенският отбор стигна до реми у дома срещу втория тим на ЦСКА 1948, а в събота си тръгна с точка при гостуването в Радомир на „Струмска слава“.
Кръгът ще бъде затворен с още 4 срещи, а преди тях дунавци са на 12-то място с 19 точки. Толкова има и отборът на „Струмска слава“, но е с по-лоша голова разлика. Неприятното е, че до първия от четирите тима в зоната за изпадане - „Янтра“, разликата е само 3 пункта. Другата тема за сериозен размисъл е, че „Дунав“ изигра в Радомир четвърти мач, без да реализира гол.
За драматичните кадрови проблеми говори фактът, че в тимовия лист като резерви бяха записани двама вратари - Винченцо Ангелов и Даниел Николов, плюс момчета от дублиращия отбор - Кристиан Данаилов, Диян Красимиров Димов, Радослав Великов и Анджело Димитров. Затова и старши треньорът Людмил Киров направи само една смяна - Дани Братоев отстъпи мястото си на Теодор Костов.
Като цяло двубоят срещу „Струмска слава“ мина без кой знае колко положения пред двете врати. Дунавци изработиха само една голова ситуация, но Кристиан Тасков реши да подава, вместо да стреля незабавно.
И за да допълни картинката с главоболия за своя щаб, французинът Юго Комано получи в 82-а минута втори жълт картон за нарушение срещу Драгомир Петков.
Така, освен по въпроса с дефицита на халфове, Киров ще трябва да мисли кого да прати по фланговете в домакинския мач на 14 ноември от 14.30 часа, когато отборът му ще бъде домакин на „Спартак“ /Плевен/.
Резултати от мачовете в събота: „Спартак“ /Плевен/-“Литекс“ /Ловеч/ - 1:0, „Беласица“ /Петрич/-“Янтра“ /Габрово/ - 1:0, „Миньор“ /Перник/-“Созопол“ - 2:0,
 „Дунав“: Цветелин Енчев, Кристиан Тасков, Стоян Предев, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Кристиян Господинов, Юго Комано, Станислав Вълчев, Йордан Димитров, Джан Хасан, Дани Братоев /Теодор Костов/.