Първенство на България по футбол, мач от 17-ия кръг на efbet Лига между отборите на ЦСКА 1948 и Пирин (Благоевград):
ЦСКА 1948 - Пирин (Благоевград) - 2:1 (0:1)голмайстори: 0:1 Венцислав Бенгюзов 27, 1:1 Ивайло Чочев 55, 2:1 Енрике Рафаел 82червен картон: Ангел Лясков 23 (ЦСКА 1948)стадион: "Витоша", Бистрицаглавен съдия: Васимир Ел-Хатибжълти картони: Ангел Бастунов, Георги Русев (ЦСКА 1948); Иван Тасев, Христофор Хубчев, Емил Янчев (Пирин).състав на ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Реян Даскалов, Симеон Петров, Лазар марин, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Октавио Мерло (36-Стив Фуртадо), Карлос Охене (46-Ангел Бастунов), Георги Русев, Марио Топузов (63-Енрике Рафаел) и Евгений Сердюк (64-Алекс Колев).състав на Пирин: Максим Ковальов, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов (81-Китан Василев), Венцислав Бенгюзов (33-Мартин Смоленски), Иван Тасев (46-Емил Янчев), Николай Бодуров, Радослав Цонев, Славчо Шоколаров, Станислав Костов, Христофор Хубчев и Чебраилс Макрецкис.
ЦСКА 1948 направи пълен обрат с човек по-малко и победи Пирин (Благоевград) с 2:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига. Така "червените" се изравниха с Лудогорец по точки на второто място и изостават с петот лидера ЦСКА-София.
Мачът между ЦСКА 1948 и Пирин бе равностоен в началото, но "червените" направиха голяма грешка в средата на първото полувреме. Ангел Лясков настъпи по глезена падналия на терена Иван Тасев и бе изгонен с директен червен картон от Васимир Ел-Хатиб в 23-та минута.
Пирин се възползва и поведе само четири минути по-късно. Радослав Цонев центрира от ъглов удар и Венцислав Бенгюзов засече топката технично във въздуха, изпращайки я в мрежата на домакините.
Следващите две положения бяха за Станислав Костов. Нападателят на "орлетата" първо направи един пропуск, а в добавеното време вкара и гол. Той обаче бе отменен заради засада.
През второто полувреме Пирин не успя да задържи преднината си и въпреки че бе с човек по-малко, ЦСКА 1948 направи пълен обрат. В 55-ата минута Реан Даскалов изпрати центриране в наказателното поле и Ивайло Чочев вкара с глава 14-ия си гол за сезона, а в 82-та Енрике Рафаел бе точен за 2:1. Георги Русев влезе на дрибъл в наказателното поле, направи двойно подаване с Алекс Колев и пусна топката към непокрития бразилец, който я вкара с лекота във вратата на Пирин.
Така гостите от Благоевград допуснаха десета загуба от началото на сезона и са предпоследни с две точки повече от Спартак (Варна).