Изказване на треньора на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров след срещата от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между Черно море Тича и самоковския тим, завършила с победа - 86:77 за гостите.
Людмил Хаджисотиров (треньор на Рилски спортист): „Много труден мач. Очаквахме това нещо, отборът на Варна играе много добре от началото на сезона, за което го поздравявам. Баскетболът се е завърнал във Варна. Хубаво беше да видим препълнена зала, с агитка, започва да прилича като на едно време. Но това е вследствие и на добрата им игра, това, което показват от началото на сезона. Ние имахме много труден мач в сряда и дълго пътуване и естествено се притеснявах дали ще можем да енергията и усилията за всичко, което е нужно, за да спечелим този мач. Но в по-голямата част използвахме опита си, като гейм план доста от нещата станаха. Единствено не съм доволен, че сме направили 22 технически грешки, но това го отдавам до голяма степен и на умората, която имаше, и на агресивната игра на Варна и пресираща защита и пълни смени. Радвам се, че след такава трудна ситуация отборът се обедини и игра стабилно, кораво, умно в по-голямата част и мисля, че заслужено спечелихме, след като сме водили 35 минути.“
Александър Янев (играч на Рилски спортист): „Получи се много добър мач, много интересен и за публиката. Бях много изненадан, че залата беше пълна до горе, това е много хубаво за варненския баскетбол. Вижда се много голямо развитие и много голям напредък на отбора на Черно море и това много ме радва, защото аз съм си от Варна. Получи се хубав мач, излязохме победители, ние бяхме и фаворити в този мач. Но първенството е много дълго и ще има много интересни мачове занапред.“