голмайстори: 1:0 Чавдар Ивайлов 17, 2:0 Венцислав Христов 44
- Берое: Симеон Мечев, Божидар Пенчев, Томас Фонтен
състави:
Ботев Враца: Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Кавдански, Луиз Фелипе, Диего Фераресо, Антонио Георгиев, Чавдар Ивайлов, Браян Переа (68-Сантияго Монтоя), Мирослав Маринов (81- Жан-Пиер да Силва), Даниел Генов, Венцислав Христов (81 - Клери Сербер)
Берое: Иван Караджов, Димитър Пиргов, Томас Фонтен (77-Стилиян Николов), Руи Коимбра (77-Николай Николаев), Серкан Юсеин, Луизиньо, Стив Траоре (46-Лукас Мартинс), Абел Анисе (70- Димитър Стоянов), Симеон Мечев, Спас Георгиев, Божидар Пенчев (46-Митко Митков)
Ботев Враца победи Берое с 2:0 в последна среща от 16-ия кръг на Първа лига. Голове на Чавдар Ивайло и Венцислав Христов донесоха трите точки за домакините. Така футболистите на Даниел Моралес се изкачиха на 11-та позиция с актив в от 14 точки, докато Берое е 13-ти с 13 пункта. Срещата ще бъде изгледана на живо от шефа на Съдийската комисия Виктор Кашай.
В 17-ата минута Ботев откри резултата чрез Чавдар Ивайлов, който преодоля Анисе и отправи отличен удар по земя от границата на наказателното поле, а Иван Караджов само изгледа топката, която спря в мрежата.
Минута преди края на полувремето Венцислав Христов удвои. Томас Фонтен сбърка в центъра, Мирослав Маринов веднага пусна извеждащ пас към Христов, който надбяга Димитър Пиргов и с мощен удар по земя порази целта.
След подновяването на играта в 58-ата минута Симеон Мечев отправи неточен удар. В добавеното време на мача Ботев стигна и до трети гол, който обаче беше отменен заради засада. Стефан Гаврилов направи отлична асистенция към Клери Сербер, който не сбърка, но радостта му бе краткотрайна.