В международния ден на Черно море, 31 октомври, започва предизвикателството Hack-A-Plastic, което търси творчески идеи и проекти за преизползването на 7 тона пластмаса, извадени от Черно море. Инициативата е на “Черноморски улов", които се обръщат към дизайнери, художници, артисти, архитекти, технолози, студенти, стартъпи, организации и всеки, който милее за Черно море и има добра идея какво може да се създаде с пластмасовите отпадъци, които рибарите вадят от него.
“Черноморски улов” и рибарското сдружение “Черноморски изгрев” започват кампанията “Най-ценният улов” през 2020 г.  и за 2 години 25 кораба събират над 7 тона отпадъци от морето, сред които има около 4,5 тона стари рибарски мрежи от пластмаса. Hack-A-Plastic е следващата стъпка в инициативата - състезание за неочаквани, креативни, смели решения, как да преизползваме събраната пластмаса, за да се превърне "Най-ценния улов“ в устойчив, дългосрочен проект и в нещо полезно.

Заданието, журито, наградите и правилата за участие в предизвикателството са представени онлайн и в изложбата “Скритото море”, която продължава до 6 ноември в галерия Credo Bonum. Изложбата сблъсква няколко гледни точки за българското море чрез кадрите на двама фотографа. Иван Атанасов показва някои от най-запазените и непокътнати от човешка ръка диви заливи по крайбрежието, а Неделчо Хазърбасанов разказва историята на хората, които освен, че буквално вадят храната си от него, имат и съществена роля за опазването му. В центъра на експозицията е и друга гледна точка, представена чрез инсталация от извадената от морето пластмаса.