„Дунав“ завърши 0:0 в домакински мач срещу ЦСКА 1948 /2/. Ако се съди по създадените положения, футболистите на русенския отбор трябва да са доволни и на точката, защото гостите държаха повече топката, печелеха основно борбата за първа и втората топка, а и веднъж напречната греда спаси дунавци от гол. Всъщност щеше е да красив автогол, тъй като защитник в синьо изчисти кълбото напосоки.
 Не че домакините не се бориха и в по-голямата част от мача не бяха равностоен съперник. През първото полувреме например два техни изстрела с глава пратиха топката на сантиметри от дясната греда. Най-чистото им положение беше в 80-а минута, когато Джан Хасан се измъкна по лявото крило и вместо да подаде на поне трима свободни съотборници, шутира от няколко метра в тялото на столичния вратар.
„Дунав“ започна мача с някои промени. Крилото Тасков бе пратен като десен халф-бек, а подписалият през седмицата професионален договор Кристиан Господинов бе титуляр като дефанзивен полузащитник. 18-годишният младеж изигра много добър мач. Заради контузия пък Мирослав Будинов бе оставен на пейката, а през последните 20 минути влезе като резерва.
Преди последния мач от кръга „Лудогорец 2“-“Витоша“ отборът на „Дунав“ е десети с 18 точки. На 5 ноември отборът ще е гост на „Струмска слава“ /Радомир/.
В другите двубои: „Спартак“ /Плевен/-“Етър“ - 1:0, „Марица“-“Миньор“ - 1:0, „Литекс“-“Струмска слава“ - 1:1, „Созопол“-“Беласица“ - 0:0, „Янтра“-“Спортист“ /Своге/ - 1:2, „Добруджа“-“Монтана“ - 0:1.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Кристиан Тасков, Стоян Предев, Димитър Тодоров, Георги Вълчев, Кристиан Господинов, Юго Комано, Диян Димов, Йордан Димитров, Никола Колев, Джан Хасан /Мирослав Будинов, Дани Братоев/.