Отличие в памет на Борис Димовски бе връчено на карикатуриста Йовчо Савов. Наградата се присъжда за първи път по повод предстоящата 100-годишнина от рождението на художника.
Отличието си Савов получи по време на първото издание от поредицата „Вечери на подбудителите“ в Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“. Тя бе посветена на творчеството на сатириците Радой Ралин и Марко Ганчев.
„Това, което пишеше Радой Ралин и това, което рисуваше и илюстрираше Борис Димовски бяха като сиамски близнаци. Наближава времето, когато през 2025 г. ние ще отбележим 100 години от рождението на Борис Димовски. И тъй като тези неща трябва да се започват достатъчно рано, през седмицата заедно с двете дъщери на Борис Димовски решихме да създадем едно отличие в памет на Борис Димовски. И да адресираме това отличие към съвременен български карикатурист“, каза Кин Стоянов, син на Радой Ралин по време на събитието.
Под мотото „100 и 90 години сатира“ се състоя първата вечер на подбудителите в Националната библиотека. Марко Ганчев представи първите си два „свитъка“ (тома – б.а.) от предвидените десет със събрани съчинения.
Откъси от книгите му „Проклятието на дърводелеца“ и „Житна топлина“ прочетоха неговият син Ганчо Ганчев и Марин Георгиев. Писателят Георги Мишев разказа свои спомени и разсъждения, свързани с творчеството на Радой Ралин и Марко Ганчев.
„Моят Радой“ на Недялко Йорданов, „Поезия“, „Радой Ралин. Събрано“ и „Люти чушки“ бяха книгите с произведения на Ралин, представени от участниците в събитието. 
В рамките на вечерта бе обявена и петиция спирката „Хотел „Плиска“ на градския транспорт в София да бъде прекръстена на „Радой Ралин“. „Сред мотивите за това са, че въпросната спирка е в непосредствена близост до площад „Радой Ралин“, където е паметникът на писателя, както и до дома, където той прекара голяма част от живота си“, каза Ганчо Ганчев.
Следващото издание на „Вечери на подбудителите“ ще е през декември, когато ще бъде отбелязана 85-ата годишнина от рождението на композитора Милчо Левиев. Месец по-късно ще се честват 100 години от рождението на писателя Ивайло Петров.
Идеята за поредицата е на Кин Стоянов и Ганчо Ганчев. „Имах огромното щастие да израсна покрай един човек, който ме вкара в средата на тези хора, които някак преведоха българската култура от 20-и във 21-и век. Точно така, както будителите бяха тези хора, които въведоха българина в модерността, по същия начин имаше хора, които успяха да преведат българската публика от догмите на социалистическия реализъм в нормалността на изкуството. Така се роди идеята да започнем да правим такива „Вечери на подбудителите“, каза Кин Стоянов по време на събитието.