Полузащитникът на Лил Реми Кабела отбеляза два гола и помогна на отбора да постигне трудна победа с 4:3 у дома срещу Монако в последен мач от 12-ия кръг на футболното първенство на Франция.
Защитникът на Лил Александро откри резултата за домакините в 22-ата минута, след като Адам Унас центрира от пряк свободен удар, а бразилецът се разписа с глава от близко разстояние.
Монако изравни 12 минути по-късно след грешка на вратаря на Лил Лукас Шевалие, който не се намеси добре след пряк свободен удар на защитника Кайо Енрике.
Лил побърза да си върне лидерството и в 39-ата минута нападателят Джонатан Дейвид уцели гредата, но Кабела беше на точното място, за да засече топката от близка дистанция.
Монако стигна до втори гол малко преди почивката, когато нападателят Висам Бен Йедер пусна прецизен пас на Аксел Дисаси, който беше точен за 2:2 с удар по тревата.
Бен Йедер изведе гостите напред в резултата в 53-ата минута, след като прехвърли Шевалие, но радостта на Монако беше кратка, след като Кабела отново беше точен в 62-ата след контраатака на Лил.
Крилото на Лил Джонатан Бамба подпечата победата в 71-ата минута със страхотен гол.
Лил се изкачи с едно място в класирането до шесто с 22 точки от 12 мача, а Монако е с една точка по-малко на седмата позиция.