Отборът на „Дунав“ записа трета поредна загуба при голова раздлика от трите двубоя 2:9! Този път тимът отстъпи за четвърт час с 0:2 срещу „Миньор“ в Перник.
И двата гола - в 7-а и 15-а минута, паднаха след детински грешки в защита. В първия случай Кристиан Тасков отигра мудно топката, тя бе пресечена и попадна в Борис Тютюков, който направи 0:1. После русенският отбор изпълни корнер. Вратарят на „Миньор“ се намеси, изрита топката напред, Стоян Предев ня я изчисти, тя се озова в Методи Костов, който напредна през свободен коридор и, останал сам срещу вратаря, покачи на 0:2.
„Дунав“ натисна след почивката и създаде две добри възможности пред вратата на „Миньор“. При една от тях оставеният непокрит Йордан Димитров шутира, но вратарят на перничани спря изстрела.
Така преди последните мачове от кръга русенският отбор се смъкна до 12-то място, а в следващия кръг ще трябва да излезе в тежко домакинство срещу ЦСКА 1948.
Двубоите от петък и събота: „Етър“-“Крумовград“ - 0:1, „Витоша“-“Янтра“ - 0:0, „Спортист“-“Созопол“ - 3:2, „Беласица“-“Марица“ - 0:0, „Струмска слава“-“Спартак“ /Плевен/ - 2:2.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Кристиан Върбанов, Стоян Предев, Джан Хасан, Диян Димов, Никола Колев, Юго Комано, Станислав Вълчев, Йордан Димитров, Мирослав Будинов, Кристиан Тасков.