Топката бе приета в „Пирогов“!
Такъв бе краткият, точен и красноречив коментар на фен в социалните мрежи след домакинската загуба на „Дунав“ срещу „Беласица“ /Петрич/ с 0:2. И човекът бе напълно прав - гостите взеха трите точки с два точни удара! Активът на русенския отбор в очертанията на вратата бе един слаб изстрел на Йордан Димитров в края на първото полувреме!
През останалото време имаше нескончаеми опити за разнищване на клетата топка с центрирания от всички части на терена. Два паса към изнесени по крилата хора и... центриране! И корнер след корнер с „балони“, които въобще не затрудняваха защитата и вратаря на гостите.
В интерес на истината, макар че влязоха в мача под видимо напрeжение, дунавци направиха нелоши първи 45 минути. Тогава бяха организирани по-трайни атаки и контри по фланговете, но все нещо не достигаше за голов изстрел към вратата на „Беласица“.
За броени минути отборът бе връхлетян два пъти от студен душ. Джан Хасан напусна терена с тежка контузия и бе откаран веднага в болницата, а гостите вкараха гол при първата се сериозна атака. Техен човек нахлу по левия фланг, извади топката почти от аутлинията към наказателното поле и я поднесе към свободния Запро Динев, който стреля без забавяне - 0:1!
„Дунав“ се опита да натисне след почивката, при това беше с човек повече след червения картон на Куфре Ета в 50-а минута, но действията на отбора потънаха в шаблона с изсипани топки. А пред вратаря Кирил Георгиев имаше само един човек за борба във въздуха - Мирослав Будинов! Да, централните защитници Георги Вълчев и Василен Марков също влизаха в малкия пеналт при статични положения, но кълбото така и не достигаше до тях.
Вторият гол в 58-а минута, пак с авторство на Запро Динев, беше кошмарен като пласиране на защитата. Топката бе пратена от корнер чак на задната греда към непокрития Динев, който подложи глава. Вратарят Цветелин Енчев уж улови кълбото в първия момент и... го изпусна зад гърба си!
Докрая бе едно и също. А за капак влезлият като резерва Преслав Петков си издейства глупав червен картон. Той получи жълт за фаул, но тръгна да се разправя със съдията Венцислав Митрев и бе изгонен.
След двете поредни загуби „Дунав“ отново се озова в позиция, по-близка до последните 4 тима, отколкото до челната тройка. А се задават тежки мачове - на 22 октомври отборът ще гостува на „Миньор“ /Перник/, а на 30 октомври ще бъде домакин на ЦСКА 1948/2/.
В другите мачове от събота: „Струмска слава“ /Радомир/-“Етър“ /Велико Търново/ - 0:3, „Литекс“-“Миньор“ /Перник/ - 3:0, „Марица“ /Пд/-“Спортист“ /Своге/ - 0:0, „Созопол“-“Витоша“ /Бистрица/ - 1:2, „Янтра“ /Габрово/-“Монтана“ - 1:0.
„Дунав“: Цветелин Енчев, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Василен Марков, Диян Димов, Юго Комано, Никола Колев, Йордан Димитров, Мирослав Будинов, Джан Хасан /Кристиян Тасков, Кристиан Върбанов, Станислав Вълчев, Преслав Петков/.