Футболистите на „Локо“ /Русе/ тръгнаха с големи надежди, че ще запишат първа победа срещу „Ботев“ в Нови пазар, тъй като съперникът им имаше нулев точков актив при голова разлика 4:27, но се върнаха изненадващо с класическа загуба - 0:3! Домакините поведоха през първото полувреме, а след почивката вкараха още два гола. Така „железничарите“ увиснаха сериозно в зоната на изпадащите отбори.
В следващия кръг на 15 октомври „Локомотив“ ще бъде домакин на „Волов“ /Шумен/. Юношите от „Дунав 2“ ще гостуват на „Доростол“ /Силистра/ /16 октомври/.
Други резултати от кръга в Североизточната Трета лига: „Волов“ /Шумен/-“Светкавица“ /Търговище/ - 0:1, „Спартак 2“ /Вн/-“Септември“ /Тервел/ - 3:4, „Рилци“ /Добрич/-“Черноморец“ /Балчик/ - 1:5, „Дунав 2“-“Устрем“ /Дончево/ - 5:2, „Черноломец“ /Попово/-“Лудогорец 3“ - 3:0, „Спортист“ /Генерал Тошево/-“Черно море 2“ /Вн/ - 1:6.