Шумен допусна поражение в последния си контролен мач преди началото на сезон 2022/2023 в Националната баскетболна лига за мъже. Отборът загуби в Констанца от местния Атлетик със 70:83.
Двубоят беше равностоен през по-голямата си част. Домакините от Констанца имаха лек превес през първата четвърт, но Шумен се държаха близо до противника и не му дадоха да направи сериозен аванс. Втората четвърт също беше равностойна, но румънците имаха преднина преди почияката.
Отборът от Констанца изигра силна трета четвърт, в която натрупа по-голямата разлика. В последния период Шумен не можа да се доближи отново до противника и румънците стигнаха до успеха с 13 точки разлика - 83:70.
Шампионатът в НБЛ започва в събота (8 октомври), а Шумен гостува на Черноморец Бургас. Мачът ще бъде излъчван в YouTube канала на БФБаскетбол с начален час 19.00. Първото домакинство на Шумен е на 13 октомври (четвъртък) от 18.00 часа срещу новака в елита ЦСКА.