Етър спря серията на ЦСКА 1948 II от четири поредни победи, като извоюва успех с 1:0 като гост и се изравни по точки на върха с лидера Спартак Плевен в класирането на Втора лига.
Дубълът на ЦСКА 1948 остава трети в подреждането с 19 точки, една по-малко от водачите.
Единственото и победно попадение за Етър вкара Живко Петков в 90-ата минута след пас на Крум Стоянов. През първата част два гола на Даниел Младенов бяха отменени поради засади.
Новият старши треньор на Миньор Перник Емил Серафимов дебютира с убедителна победа начело на тима след успех с 3:0 при гостуването на Струмска слава в регионалното дерби.
Последната победа на Миньор бе на 2 август, а след това тимът влезе в серия от седем мача без победа, което доведе и до оставката на треньора Христо Янев и смяната му с Емил Серафимов.
Емил Ценов откри резултата в добавеното време на първата част, а след почивката се разписаха Кристиян Слишков и Борис Тютюков.
С победата над регионалния съперник Миньор се изкачи на 12-о място с 13 точки.
Загубата е трета поредна за Струмска слава с този резултат във Втора лига и отборът е 9-и с 16 точки.