„Ше ги гръмнем през второто полувреме“, прогнозира за „Утро“ треньорът от школата на „Дунав“ Драгомир Григоров на почивката в мача на русенския отбор срещу „Витоша“ /Бистрица/ - 4:1.
А резултатът бе 1:1. Гостите дръпнаха с гол на Кристиан Кочилов, който измъкна топката по тъча, напредна в оставения му наивно от защитата параден коридор и разстреля вратаря Винченцо Ангелов.
„Дунав“ изравни току преди свирката за края на 45-те минути. Джан Хасан центрира от корнер и Георги Вълчев намери топката с глава. Малко по-рано странният габровски рефер Станимир Тодоров подмина абсолютна дузпа при брутален фаул срещу Хасан.
Отстрелването на „бистришките тигри“ по пророчеството на Григоров започна с красив гол на Юго Комано. Джан Хасан сложи топката на главата му, французинът се извиси и я прати елегантно в далечния ъгъл - 2:1.
Шут на Мирослав Будинов затрудни вратаря  на гостите, който я отби по пътя на Станислав Вълчев. Добавка и - 3:1.
Шоуто бе в края, когато Будинов се понесе като Юсеин Болт по левия фланг, надбяга защитата с невероятна лекота и левият му крак изстреля бомба в мрежата на Борис Груев - 4:1.
„Не знам на тези години откъде ми идва тази сила“, каза Будинов за „Утро“ след края на мача.
Той, Диян Димов, Никола Колев и Комано свършиха фантастична работа. Много хубав мач направи и Джан Хасан в ролята на ляв външен халф. На моменти Джан буквално си играеше на „пиян морков“ с десния бек на гостите.
Стана празник, помрачен от съдията Тодоров, който се постара да дообере негативните оценки за представянето си с втори жълт картон за Василен Марков.
Преди мача техническият директор на клуба Светлин Симеонов представи талисмана на русенския тим - Драко, „рожба“ на синьото семейство „дракони“.
„Ние сме като в отбор от Бундеслигата“, пошегува се Симеонов.
Драко се оказа аниматорът Атила Юсеинов, който със сигурност се препоти доста с дебелите си одежди при спринтовете сред рояка от деца.
А старши треньорът Людмил Киров бе оправдано доволен. След края на мача той бе поздравен първо от племенницита си Ема.
Преди утрешните мачове ЦСКА 1948/2/-“Етър“, „Струмска слава“-“Миньор“, „Созопол“-“Ботев 2“ /Пд/ и „Лудогорец 2“-“Добруджа“ дунавци са шести със 17 точки, все по-близо до върха и все по-далеч от дъното.
В следващия кръг се задава гостуване на „Спортист“ /Своге/. Ако бъде спечелено, феновете ще могат да помечтаят вече за нещо повече.
„Дунав“: Винченцо Ангелов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Димитър Тодоров, Василен Марков, Диян Димов, Юго Комано, Никола Колев, Мирослов Будинов, Станислав Вълчев, Джан Хасан /Кристиан Върбанов, Преслав Петков, Теодор Костов/.