Денис Фоджа (Италия, Leopard Racing) спечели състезанието в клас Moto3 от Гран при на Тайланд по мотоциклетизъм и съхрани неголемите си шансове за титлата. Той има 216 точки и изостава с 49 от лидера в класирането Исан Гевара (Испания, Gaviota GASGAS Aspar Team).
Фоджа потегли първи на мократа писта в Тайланд и контролираше изцяло състезанието. Италианецът бе притиснат само веднъж в началото от Аюми Сасаки (Япония, Sterilgarda Husqvarna Max), който финишира на втората позиция с 1.524 точки изоставане.
Трети завърши Рикардо Роси (Италия, SIC58 Squadra Corse) с 2.804 секунди пасив, докато Гевара остана на петата позиция.
До края на сезона остават още три кръга. Следващият е в Австралия след две седмици.