Рома, който е съперник на българския шампион Лудогорец в груповата фаза на турнира Лига Европа, победи с 2:1 като гост Интер Милано в двубой от осмия кръг в италианския шампионат.
Домакините реализираха попадение в 10-ата минута чрез Един Джеко, което беше отменено заради засада след консултация с видео асистент арбитъра.
"Незадузрите" все пак взеха преднина в резултата след точно половин час игра след точен шут на Федерико Димарко.
Последваха пропуски и пред двете врати преди Пауло Дибала да изравни в 39-ата минута след центриране на Леонардо Спинацола.
След почивката Хакан Чалханоглу и Кристиан Аслани пропуснаха да върнат преднината на домакините, докато Тами Ейбрахам не успя да се разпише в полза на "вълците".
В 75-ата минута Лоренцо Пелегрини центрира от фаул и Крис Смолинг с глава направи пълен обрат в двубоя на стадион "Джузепе Меаца".
Рома има актив от 16 точки на четвърто място в Серия А след първата си победа срещу Интер през последните повече от пет години.
Отборът от Милано е на седма позиция с 12 точки.
По-късно тази вечер шампионът Милан гостува на Емполи.