Никола Цолов (България, Кампос Рейсинг) направи поредна важна крачка към титлата във Формула 4 Испания, след като се качи на подиума в първото маратонско състезание в Навара. Българинът бе трети зад единствения си съперник за трофея Хю Бартър (Австралия, Кампос Рейсинг) и Кирил Смал (Киргизстан, MP Моторспорт).
Цолов бе втори през по-голямата част от 25-минутното състезание и отстъпи позиция на Смал в края. Българинът финишира с пасив от малко над две секунди и половина от лидера Бартър.
Цолов, който има десет победи от началото на сезона, е с актив от 301 точки и 93 повече от претендента Бартър. Очаква се българинът да спечели титлата след двете неделни състезания от предпоследния кръг на Формула 4 Испания.