Рен постигна победа с 3:1 над Страсбург като гост в среща от 9-ия кръг на френската Лига 1 и затвърди добрата си форма. Отборът от Бретан събра 14 точки след пет поредни мача без поражение и се придвижи на 5-ото място.
Елзасците остават единствени без победа от началото на кампанията и са на 18-а позиция с 5 точки, дошли от пет равенства.
Мачът днес се разви много лошо за домакините, които останаха с 10 човека на терена още в 28-ата минута при резултат 0:0. С директен червен картон беше  отстранен Жерзиньо Нямси, а минути по-рано попадение за Страсбург беше отменено с помощта на видеотехнологията в полза на съдиите (ВАР), след като авторът му Кевин Гамейро беше в положение на засада.
Гостите нанесоха своя удар в края на първата част и в началото на втората, когато Арно Калимуендо откри резултата, а Мартен Терие удвои преднината им. Амин Гури покачи на 3:0 след час игра, а крайното 1:3 оформи Мухамаду Диало от дузпа в 72-ата минута.