Ливърпул спечели само точка от домакинския си мач срещу Брайтън и завърши наравно 3:3 в двубой от осмия кръг на Висшата английска лига.
Двубоят на "Анфийлд" започна изненадващо и "чайките" бързо поведоха с два гола. Точен за гостите беше Леандро Тросар. Белгиецът откри резултата в четвъртата минута, когато направи безпомощен вратаря Алисън. Само 13 минути след това отново Тросар се разписа във вратата на "червените" след извеждащ пас на Соломон Марч.
В 33-ата минута Ливърпул върна едно попадение чрез Роберто Фирмино, който се възползва по най-добрия начин от комбинация с Мохамед Салах.
Девет минути след началото на втората част Луис Диас асистира на Фирмино и резултатът стана 2:2.
19-кратните шампион на Англия направиха пълен обрат в 63-ата минута, когато Адам Уебстър си отбеляза автогол в опит да пресече топката при центриране.
Брайтън изненадващо се добра до точката след трето попадение на Тросар, дошло след пас на Каору Митома седем минути преди изтичане на редовното време.
Ливърпул има актив от 10 точки на девета позиция в класирането след неубедителния старт на новата кампания. Брайтън заема четвърта позиция във Висшата лига с 13 точки.
В друга среща от кръга Челси постигна драматичен обрат с 2:1 при гостуването си срещу Кристъл Палас.
"Орлите" поведоха в резултата чрез Одсон Едуар още в седмата минута след асистенция на Джордън Аю.
Домакините пропуснаха да реализират второ попадение и бяха наказани от Пиер-Емерик Обямеянг, изравнил в 38-ата минута. Това е първо шампионатно попадение за нападателя с екипа на Челси.
В 90-ата минута Кристиан Пулишич изведе Конър Галахър на голова позиция и халфът отбеляза решителния гол в лондонския сблъсък на стадион "Селхърст Парк".
Това беше първи мач за новия мениджър на "сините" Греъм Потър, който замени Томас Тухел преди няколко седмици.
Челси има актив от 13 точки на пето място в класирането, след като за първи път през сезона постигна поредни победи, докато Палас се намира на 16-та позиция със само 6 спечелени точки.
По-късно тази вечер е двубоят на Уест Хям с Уулъвърхямптън, а в неделя е дербито на Манчестър между Сити и Юнайтед.