Айнтрахт (Франкфурт) сложи край на серията на Унион (Берлин) от седем мача без поражение, след като се наложи с 2:0 у дома. Попаденията бяха дело на ветерана Марио Гьотце и Йеспер Линдстрьом.
Победата изстреля Айнтрахт в топ 5, а Унион остава на върха със 17 точки. Фрайбург, който днес се наложи с 2:1 над Майнц, също събра 17 и се изравни с лидера на върха.
Крилото Рандал Коло Муани много технично преодоля защитниците на Унион Диого Лейте е Тимо Баумгартъл, върна назад на Гьотце, който в 12-ата минута прати топката в мрежата.
Коло Муани продължи да тормози отбраната на берлинчани, като негов удар беше блокиран, а малко по-късно воле на защитника Лука Пелегрини се отби в горната греда. Още до края на първото полувреме обаче Линдстрьом удвои преднината на домакините. Линдстрьом се възползва от лошо изчистване на Паул Яекел, елиминира бранителя и след това прониза вратаря на гостите за втори път.
Но един от героите на Айнтрахт от първото полувреме Коло Муани получи втори жълт картон в 68-агта минута и напусна терена. Това даде голям импулс на Унион, чиито играчи подложиха на сериозен обстрел вратаря Кевин Трап в оставащото време. Яник Хаберер и Тим Щарке имаха най-чистите възможности.
Борусия (Дортмунд) пропусна да се върне на върха след необяснима загуба с 2:3 при гостуването си на Кьолн. Жълто-черните поведоха с 1:0 преди почивката с гол на Юлиан Бранд.
Но това беше най-малкото, с което трябваше да водят, тъй като пропуснаха доста голови положения, най-чистите чрез Дониел Мален и Линтон Маина. Второто полувреме започна ударно за домакините, които в рамките на три минути обърнаха развоя на срещата до 2:1. Флориан Кайнц наказа грешно връщане на топката на Маина и изравни, а веднага след това и бившия играч на Борусия (Дортмунд) Щефен Тигес изпревари Нико Шлотербек на гредата и вкара за 2:1.
Кьолн продължи да играе добре въпреки атаките на гостите и стигна и до трето попадение, чудесно изпълнение на Деян Любичич в 71-ата минута. Тийнейджърът Том Роте върна един гол за гостите, благодарение на рикошет в тялото на Бено Шмиц. Така с това поражение Борусия има 15 точки и за момента поделя 3-ата позиция с Байерн.
Михаел Грегорич в 3-ата минута даде преднина на Фрайбург, а в 37-ата Даниел Кофи Киере удвои. Първата част премина тотално под тяхно предимство, макар и гостите от Бохум също да създадоха две добри атаки. Аарън Мартин в 52-ата минута оформи крайното 2:1 за Фрайбург.

временно класиране:
1. Унион Берлин 8 5 2 1 15:6 17 точки 2. Фрайбург 8 5 2 1 12:6 17 3. Байерн Мюнхен 8 4 3 1 23:6 15
4. Борусия Дортмунд 8 5 0 3 11:10 15 5. Айнтрахт Франкфурт 8 4 2 2 16:13 14 6. Хофенхайм 7 4 1 2 12:7 13 7. Кьолн 8 3 4 1 14:10 13 8. Борусия Мьонхенгладбах 7 3 3 1 10:5 12 9. РБ Лайпциг 8 3 2 3 13:12 11 10. Майнц 05 8 3 2 3 8:12 11
11. Вердер Бремен 7 2 3 2 13:12 9
12. Аугсбург 7 3 0 4 5:10 9 13. Волфсбург 8 2 2 4 8:14 8 14. Херта Берлин 7 1 3 3 7:9 6
15. Шалке 04 7 1 3 3 8:14 6
16. Щутгарт 8 0 5 3 9:13 5
17. Байер Леверкузен 8 1 2 5 9:16 5
18. Бохум 8 0 1 7 5:23 1