Ветеранът Фернандо Вердаско (Испания) се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 597900 евро.38-годишният левичар Вердаско надделя над поставения под номер 6 Николоз Басилашвили (Грузия) със 7:6(1), 7:5 на централния корт в зала "Арена Армееец".
Испанецът, бивш номер 7 в света, навакса изоставане от 3:5 гейма в първия сет, след което спечели убедително последвалия тайбрек. Във втората част четвъртфиналистът в София от 2019 година пропиля аванс от 4:1, но при 6:5 реализира нов брейк, за да триумфира. Следващият съперник на Вердаско ще бъде Александър Вукич (Австралия).37-ият в света в момента Басилашвили отпадна в първия кръг в българската столица за трети пореден сезон, след като при дебюта си през 2017 година достигна до полуфиналите, където беше победен от бъдещия шампион Григор Димитров.В друг мач от днешната програма квалификантът Ян-Ленард Щруф (Германия) пласира 14 аса и елиминира сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:3, 6:2. Щруф загуби първата част след ключов брейк за съперника в деветия гейм, но след това с ранни пробиви в следващите два сета успя да реализира обрат.
За място на четвъртфиналите германецът ще срещне друг квалификант Юго Юмбер (Франция), който снощи отстрани втората ракета на България Димитър Кузманов със 7:6(4), 6:4.
Италианецът Лоренцо Сонего стартира с 6:3, 6:4 над испанеца Бернабе Сапата Мирайес, като не даде нито една възможност за пробив на съперника. Така той ще срещне номер 5 Холгер Руне от Норвегия.
Швейцарецът Марк-Андреа Хюзлер също продължава във втория кръг след победа над квалификанта Жофри Бланкано (Франция) с 6:4, 6:4 с късни пробиви и в двата сета. Така той очаква мач срещу поставения под номер 2 Пабло Кареньо Буста (Испания).