България победи Беларус с 2:1 в контрола, която се игра на националния стадион "Васил Левски", предаде репортер на БГНЕС.

Това бе и първи мач за момчетата на Любо Пенев за тази година.

"Трикольорите" започнаха много силно мача и още в 10-та минута имаха шанс да поведат в резултата, след като Георги Миланов центрира към Гълъбинов, който стреля с глава, но в аут. Четири минути по-късно централният нападател на Авелино стреля опасно, но Веремко изби в корнер. След неговото изпълнение Георги Миланов бе точен с удар от воле - 1:0.

Малко по-късно Гълъбинов бе близо до гол. Дебютантът в тази среща се пребори с бранителите на гостите и след силен удар нацели напречната греда. Секунди по-късно Гълъбинов изведе добре Неделев, който не успя да се разпише сам срещу вратаря.

В 39-ата минута Путсила бе близо до изравнителен гол, но Стоянов спаси неговия удар. Малко по-късно Драгун пробва с глава да изравни, но Владо Стоянов отново показа класа и спаси. Веднага след почивката гостите бяха близо до така желаното попадение, след като Кривец стреля, Стоянов не се намеси добре, но при добавката Филипенко не се разписа.

В 66-та минута България поведе с 2:0. Ивелин Попов изведе добре Станислав Манолев, който центрира към Гаджев, който бе точен, след удар с глава. Последваха пропуски на Рангелов и Златински, а четири минути преди края гостите все пак стигнаха до гол.

Защитата на българите бе надиграна, а Сергей Кривец нанесе удар и след рикошет във Виданов, топката спря във вратата на Стоянов за крайното 2:1.