Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на турнира в Индиан Уелс, Калифорния, претърпявайки тежка загуба от Медисън Кийс /САЩ/ – 2:6, 1:6.

Срещата продължи едва 53 минути, като превъзходството на 19-годишната Кийс бе смазващо. Американката спечели почти два пъти повече точки от първи сервис, като успя да направи пробив на Пиронкова още в първия гейм. Същото се повтори и в началото на втория гейм, което повлия до голяма степен и върху крайния резултат.

Това бе първият мач на Пиронкова, 46-а в света, срещу Кийс, 38-а. Във втория кръг на Индиан Уелс американската тенисистка ще играе срещу Роберта Винчи от Италия, 13-та в ранглистата, която почиваше в първия кръг. През февруари Пиронкова победи категорично Винчи на турнира в Доха с 6:3, 6:3.